RÝCHLE DORUČENIE OBJEDNÁVKY
Darček ku každej objednávke nad 25 EUR
Mail
info@glowup.sk

Píšte kedykoľvek

Domov / Blog

15 Jun 2021 | Lenka Jančulová

Tvárová gymnastika – Photoshop v reálnom živote!

Tvárová gymnastika – Photoshop v reálnom živote!

Ochabnutá pokožka, linky na čele, vrásky okolo úst, ovisnuté vačky pod očami...celá nesvoja sa študujete v zrkadle a ani netušíte, kedy sa to celé stalo? Nuž, ak ste sa doteraz o vzhľad svojej pleti veľmi nestarala, môže pôsobiť staršie, ako v skutočnosti je, a to na sebavedomí veľmi nepridá.


Nezúfajte, nikdy nie je neskoro napraviť zanedbané! A v tomto duchu sme si pre vás dnes pripravili zaujímavý článok, ktorý odhalí jedno prirodzené a navyše finančne nenáročné riešenie tohoto nežiadúceho problému, je ním tvárová gymnastika.

 

Tvárová gymnastika

 

Gymnastika tváre, čo to je a ako funguje?

Tvárová gymnastika alebo inak tvárová jóga zahŕňajú sled navrhnutých techník a cvikov, ktoré stimulujú svaly, pokožku a lymfatický systém. Tieto techniky sú špeciálne navrhnuté na zjemnenie a uvoľnenie svalov tváre, no fungujú i na zmiernenie napätia či stresu. 

Tvárová gymnastika ponúka kompletné riešenie problému starnutia tváre, a ak sa naučíte komplexný cvičebný systém a budete pravidelne cvičiť, výsledky sa určite dostavia.

Na tvári máme takmer 57 svalov. Pravidelným precvičovaním tieto svaly spevňujeme. Tvárová gymnastika vybuduje základné svaly tváre a uvoľnené časti sa stiahnu a spevnia. Vrásky sa následne minimalizujú, a ak máte niektoré časti tváre doslova prepadnuté, dá sa pridať výplň.

 

tvárová gymnastika

 

Mýtus, alebo zázrak?

Malá štúdia, ktorú vypracoval Dr. Murad Alam, profesor dermatológie na Lekárskej fakulte Univerzity Feinberg ukazuje určitý prísľub respektíve možnosť zlepšenia stavu ochabnutej pleti, ktorú prináša práve tvárová gymnastika.

Do experimentu boli zahrnutí zdraví účastníci vo veku 40 až 65 rokov so záujmom vyskúšať tvárovú jógu. Účastníci dostali formálnu inštruktáž, ktorá obsahovala 32 cvikov. Po úvodných školeniach s inštruktorom účastníci denne vykonávali 30 minútové cvičenia po dobu 8 týždňov. Počas 9. až 20. týždňa účastníci pokračovali v cvičení každý druhý deň (3–4krát týždenne).

Výskum preukázal, že 30-minútový denný cvičebný program trvajúci aspoň 20 týždňov môže naozaj vylepšiť vzhľad tváre (najmä u žien) v strednom veku. Účastníci experimentu boli veľmi spokojní a zaznamenali výrazné zlepšenie čŕt tváre.

 

Navždy sa rozlúčte s citlivou a suchou pleťou!

 

Tvárová jóga v minulosti

Tvárová jóga je radená medzi jednu z najmladších odvetví jógy všeobecne. Prvé zmienky o nej pochádzajú z 18.storočia. Vo východných krajinách, napríklad v Japonsku, sa o svoj bezchybný vzhľad a vyberané správanie usilovali predovšetkým Gejše. 

 • Gejša musela byť nesmierne krásna a príťažlivá a dlhé roky sa učila vybranému správaniu. Niet, preto divu, že Gejše sa museli o svoj vzhľad príkladne starať už od útleho veku.

 • Vďaka tomuto odvetviu jogy a ďalším skrášľovacom rituálom dokázali aj vo vyššom veku vyzerať mladšie.

 

tvárová jóga v minulosti

 

Tvárová jóga teraz

Údajne tento termín začala, ako prvá v modernej dobe používať práve americká jogínka Annelise Hagen. Napadlo ju, že, keď joga zjemňuje a posilňuje svaly celého tela, prečo by ten istý efekt nemohol fungovať aj na svaly na tvári. 

Skombinovala svoje dlhoročné znalosti jogy s novo nadobudnutými informáciami z histórie a vytvorila revolučný omladzovací program nazvaný "Face Yoga". V roku 2007 dokonca vydala knihu s rovnomenným názvom. 

Kniha zožala veľký úspech, a tak Američanka začala poskytovať workshopy, ktoré sa stali základom pre doteraz prebiehajúce kurzy. Ona i jej študenti, majú vďaka pravidelnému precvičovaniu tvárových svalov oveľa krajšiu štruktúru tváre a pleť je rovnako mladistvejšia a oživená.

 

Jóga

 

Američanka zastáva myšlienku, že môžeme zostať rovnako mladí vo vnútri ako na vonok. Stačí len využiť silu, ktorú nám poskytuje staroveké učenie z jógy.

 

Čím skôr začnete, tým lepšie

Neexistuje presne stanovená veková hranica kedy s gymnastikou tváre treba začať, avšak, myslite na to, že už vo veku 25 rokov dochádza k erózii svalov a pokožky. 

Zároveň naša tvár začína pomaly a nepatrne ochabovať, vytráca sa z nej kolagén. Je to pomalý proces, ktorý sa bohužiaľ nedá zastaviť, ale dá sa výrazne spomaliť. Tvárová gymnastika vie tento proces výrazne ovplyvniť. Čím skôr, teda začnete, tým lepšie pre vás.

 

Banner - oleje

 

Boj za mladú a zdravú pleť

Uistite sa, že produkty, ktoré v boji proti nežiadúcim známkam starnutia používate obsahujú aktívne zložky, ktoré zabezpečia optimálne výsledky. Tieto aktívne zložky zahŕňajú vitamín K, ktorý pomáha zužovať rozšírené krvné cievy, vitamín C a alfa hydroxylové kyseliny, ktoré pomáhajú pri stimulácii produkcie kolagénu. Gymnastika tváre proti vráskam funguje rovnako efektívne!

 

Jóga tváre pomáha s:

 • Relaxáciou a tónovaním tvárového svalstva.
 • Zvýšením krvnej cirkulácie v tvári.
 • Zvýšeným množstvom kyslíka.
 • Nadobudnutím zdravého a žiarivého vzhľadu.
 • Dosiahnutím vypnutejšej a pevnejšej pokožky.

 

1) Tvarová gymnastika - vrásky okolo úst 

Vrásky okolo úst spôsobuje smiech, ale rovnako veľký vplyv môže mať naša mimika. Navyše vekom sa prirodzene vytráca z pleti kolagén a za hlbokými líniami stojí mnohokrát aj nesprávny životný štýl či nedostatočný pitný režim.

Tvárová gymnastika na vrásky okolo úst môže vynikajúco zafungovať už pri prvých známkach starnutia. Účinným cvičením zaistíte lepšiu cirkuláciu pleti, a teda postupné vyhladenie vrások.

 

Cvik na zjemnenie vrások v okolí úst:

 • Sadnite si a hlavu mierne zakloňte dozadu,
 • prstami prechádzajte a krúžte okolo úst,
 • pohyb v tvare písmena O,
 • použite mierny tlak a cvik opakujte aspoň 15x.

 

vrásky okolo úst

 

Pre lepší výsledok a pružnejšiu pleť odporúčame cvik vykonávať aplikovaním vhodného krému, ktorý pleť zároveň obohatí o prospešné látky. Výživné krémy na tvár nájdete tu.

 

2) Tvárová gymnastika - kruhy pod očami

Tmavé kruhy môžu byť dedičné, súčasťou procesu starnutia alebo môžu byť dokonca spôsobené stresom. Môžete minimalizovať výskyt tmavých kruhov a v niektorých prípadoch sa ich úplne zbaviť. 

Najúčinnejší spôsob, ako sa im vyhnúť je staviť na výživnú stravu, ktorá zahŕňa čerstvé ovocie a zeleninu. Ďalej, denné cvičenie tvárovej gymnastiky v kombinácií s hlbokým dýchaním, ktoré pomáha krvnému obehu a okysličeniu.

 

Cvik na kruhy pod očami:

 • Prsty - prostredník a ukazovák pokrčte,
 • použite jemný tlak a prechádzajte prstami oblasť pod očami,
 • v smere od koreňa nosa k okrajom tváre,
 • cvik opakujte aspoň 15x.

 

Ak sa ráno budíte aj s opuchom v okolí očí, odporúčame priložiť studenú lyžicu na zmiernenie opuchu a dôkladne sa o očné okolie starať pomocou kvalitných očných krémov. Tie očné okolie rozjasnia, hydratujú a chránia pred tvorbou vrások.


 

3) Tvárová gymnastika - dvojitá brada

Spozorovali ste ochabnutú kožu na krku alebo sa len chcete rýchlejšie zbaviť dvojitej brady? Aj na to vieme poskytnúť ultimátne riešenie. Tvárová gymnastika na redukciu dvojitej brady a vyhladenie krku poskytuje opäť efektívne cvičenie.

 

Cvik na bradu a krk:

 • so zatvorenými ústami predstierajte, že žujete veľké sústo,
 • potom ústa otvorte, čo najširšie a jazyk držte stlačený na spodných zuboch,
 • tieto pohyby striedavo opakujte,
 • precvičujte päť aspoň 15x za sebou.

 

masážny valček

 

Na zlepšenie cirkulácie krvi a spevnenie ochabnutej pokožky a svalov krku odporúčame (ak ho ešte nevlastníte) do vašej starostlivosti implementovať masážny valček, ktorý výborne:

 • stimuluje prietok krvi, 
 • vypína pokožku,
 • redukuje vrásky,
 • eliminuje jemné linky.

 

Trávime množstvo času vo fitness centrách precvičovaním svalov celého tela, ale dá sa povedať, že na svaly, ktoré ukrýva naša tvár úplne zabúdame.  Vyskúšajte typy, ktoré sme dnes s vami zdieľalu a sami sa presvedčte, že tieto techniky prinášajú úžasné výsledky! :)