RÝCHLE DORUČENIE OBJEDNÁVKY
Darček ku každej objednávke nad 25 EUR
Mail
info@glowup.sk

Píšte kedykoľvek

Domov / Make-up

Make-up

Každá z nás túži po perfektne vyzerajúcej pleti. Zamaskované nedokonalosti, zjednotená a rozjasnená pleť je snom každej ženy. Splňte si ho s ľahkým BB krémom pre zdravý look pleti či krycím make-upom v množstve otieňoch pre všetky typy pleti. Nech sú Vaše nároky akékoľvek, na GlowUp.sk si vyberie každá. Vodeodolný make-up, minerálny make-up, vegánsky či najlepší dlhotrvácny make-up od skvelých značiek ako je Milani cosmetics, L.A. Girl, Makeup Revolution, NYX či prírodná značka kozmetiky 100%PURE.

Najpredávanejšie

Triediť podľa |

Triediť podľa |

Odporúčame
z 2

Vedeli ste napríklad, že make-up ochráni Vašu pleť pred vonkajšími vplyvmi ako je slnečné žiarenie alebo smog?

 

Ako si vybrať ten správny make-up pre svoju pleť?

 

Make-up podľa typu pleti:

⦁       Najlepší make-up pre suchú pleť je hydratačný alebo rozjasňujúci, ktorý má väčšinou krémovú, tekutú alebo olejovú konzistenciu. Počas dňa vám zabezpečí potrebnú výživu pre pleť. Make-upy s rozjasňujúcimi zložkami opticky zakrývajú vrásky, preto sú vhodné pre zrelý typ pleti. Jemný glow v pleti vám dodá zdravo vyzerajúci a mladistvý vzhľad.

⦁        Najlepší make-up pre mastnú pleť je taký, ktorý má tuhú konzistenciu, vhodný však môže byť aji krémový make-up priamo určený pre mastný typ pleti. Voľte zmatňujúci make-up alebo následne poriadne zapúdrujte. Takéto typy make-upov dokážu vyrovnať povrch pleti - hútna konzistencia vyhladzuje póry a tým vyrovnáva štruktúru pleti. V tomto prípade sa vyhýbajte olejovým zložkám, no nezabúdajte na hydratáciu v podobe ľahkých gélových krémov. Pokiaľ je pleť dehydrovaná, bude produkovať viac kožného mazu.. a to nechceme :-)

⦁        Ak máte zmiešaný typ pleti a rozdiely sú naozaj viditeľné,  nezostáva Vám niekedy nič iné, ako siahnuť lokálne po hydratačnom aj zmatňujúcom make-upe.

⦁        Citlivá pleť si občas musí pozerať zloženie, ak ste práve alergická. Vyhýbajte sa príliš silnej parfumácii a radšej voľte make-up s prírodným zložením, aké má napríklad značka 100%PURE.


 

Make-up podľa podtónu:

Každá z nás má určitú farbu pokožky alebo pleti, ktorou sa musíme orientovať pri správnom výbere make-upu. Základné podtóny sú:

⦁        Studený podtón pleti – sú to väčšinou blondínky alebo ryšavky, ktoré majú ružový podtón pleti. Ak su Vaše žily na zápästí sfarbené do modra či fialova, ste studenší typ pleti.

⦁        Neutrálny typ pleti – v tejto kategórií sú slovenky a češky najviac. Ide o pieskový podtón make-upu.

⦁        Teplý podtón pleti – ide o zlatý alebo žltý podtón pleti. Žily na záspästí sú sfarbené do modra až zelena.

 

Make-up podľa krycej schopnosti:

⦁        Make-up s ľahkou krycou schopnosťou - je ideálny pre mladú pleť, ktorá je zdravá alebo zerlú pleť, ktorá potrebuje rozjasniť a zjednotiť tón pleti.

⦁        Make-up so stredne krycou schopnosťou - väčšinou sa tieto make-upy používajú na denné líčenie. Vyzerajú prirodzenejšie no zakryjú takmer všetky neodkonalosti.

⦁        Vysokokrycí make-up - tento typ make-upu je najvhodnejší pre mastnú pleť. Obsahuje veľa pigmentu a ten žiaľ mierne vysúša, čo hrá prim pri probléme s mastnou pleťou. Dokonale zakryté akné, žilky na tvári, starecké škvrny či kruhy pod očami. Tieto make-upy sa používajú aj lokálne ako korektor.